مشاهده / بستن موضوعات
علمی
گرسنگی بکشید تا دردهای مزمن سرکوب شوند
11 ساعت قبلخبرآنلاینعلمی
دردهای مزمن یکی از چالش‌های بزرگی است که پزشکان تاکنون برای سرکوب آن به نتیجه خاصی دست نیافته‌اند. پژوهشی جدید حاکی از آن است که احساس گرسنگی می‌تواند دردهای مزمن را از بین ببرد.
اولین گوشی بلاک چین جهان در راه است
12 ساعت قبلمهرعلمی
هواوی در حال مذاکره با شرکت سیرین لبز به منظور تولید اولین گوشی هوشمند دنیا بر مبنای فناوری بلاک چین است.
استفاده حداکثری سازمان هواشناسی از اطلاعات ماهواره‌ای
12 ساعت قبلمهرعلمی
رئیس سازمان فضایی از استفاده حداکثری سازمان هواشناسی از تصاویر و داده‌های ماهواره‌ای برای خدمات دهی در این بخش خبر داد و گفت: سایر دستگاهها نیز به سمت استفاده از این فناوری حرکت کنند.
قوی‌ترین جانور جهان چیست؟
14 ساعت قبلخبرآنلاینعلمی
برخلاف تصور بسیاری از مردم، قوی‌ترین جانور ساکن در کره زمین، نوعی مورچه موسوم به مورچه بافنده آسیایی است که می‌تواند اجسامی با وزن یک‌صد برابر وزن خود را بلند کرده و به‌راحتی جابه‌جا کند.
با فرمان صوتی می توانید به فهرست تماسهای گوشی پول واریز کنید
15 ساعت قبلمهرعلمی
از این پس با بیان عبارت «سلام گوگل به حساب بانکی من دسترسی پیدا کن» می توانید وارد حساب خود شده و برای اعضای فهرست تماس تلفن همراه پول ارسال کنید.
تغییر الگوریتم های اینستاگرام برای جلب رضایت کاربران
15 ساعت قبلمهرعلمی
اینستاگرام سرانجام الگوریتم های خود را تغییر می دهد تا پست ها و اطلاعات تازه تر را در مرتبه ای بالاتر از دیگر پست ها قرار داده و برای کاربران نمایش دهد.
تولید گوشی با ۵۱۲ گیگابایت حافظه
15 ساعت قبلمهرعلمی
اگر دوست دارید در آینده از گوشی هایی استفاده کنید که بتوانند به اندازه رایانه های شخصی در درون خود اطلاعات جای دهند، باید بدانید که این رویا به زودی محقق می شود.
اسکنر قابل حمل امواج مغز جایگزین ام آر آی می شود
16 ساعت قبلمهرعلمی
محققان موفق به طراحی محصولی شده اند که اگر چه مثل یک کلاهخود تقریبا بخش اعظم صورت فرد را می پوشاند، اما در عمل یک اسکنر قابل حمل امواج مغزی است.
تکنولوژی تجهیزات آزمایشگاهی ایرانی ارتقا یافت/صرفه جویی در واردات
17 ساعت قبلمهرعلمی
معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی و فناوری از ارتقای تکنولوژی تجهیزات آزمایشگاهی ساخت ایران خبر داد و گفت: استفاده از این تجهیزات باعث شده در واردات صرفه جویی شود.
تشکیل تیم داوری در حمایت از کالای ایرانی/ معرفی محصول باکیفیت ICT
1 روز قبلمهرعلمی
وزیر ارتباطات از تشکیل تیم داوری از دستیاران جوان خود برای معرفی محصولات خوب و با کیفیت حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در عمل به شعار امسال (حمایت از کالای ایرانی) خبر داد.
نیمه بهار، بهترین زمان برای جلو کشیدن ساعت
1 روز قبلخبرآنلاینعلمی
به لطف قانون ساعت تابستانی و جلو کشیده شدن ساعت، روز دوم فروردین ۱۳۹۷ در ایران از ساعت ۱ بامداد آغاز شد؛ اما آیا آغاز فروردین، بهترین زمان برای استفاده از مزایای ساعت تابستانی است؟
تولید دو گوشی میان رده تازه توسط اچ تی سی
1 روز قبلمهرعلمی
شرکت اچ تی سی از عرضه دو گوشی میان رده جدید به نام های دیزایر ۱۲ و دیزایر ۱۲ پلاس خبر داده که به ترتیب ۵.۵ و ۶ اینچی هستند.
رازگشایی از رابطه دوطرفه اضطراب و حمله میگرن
1 روز قبلخبرآنلاینعلمی
پژوهشگران می‌گویند که ارتباط بین میگرن و اضطراب دوطرفه است. گاهی اوقات، ابتدا حمله میگرن رخ می‌دهد و فرد از نگرانی بروز حمله بعدی، دچار اضطراب می‌شود؛ و گاهی برعکس.