مشاهده / بستن موضوعات

جشنواره کتابخوانی رضوی از 19 فروردین آغاز می‌شود

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان سمنان گفت: این جشنواره با هدف ترویج فرهنگ رضوی و گسترش و ترویج مطالعه با موضوع فرهنگ غنی اسلامی و سیرة ائمة معصوم(ع) و به مناسبت ایام با برکت دهه کرامت برگزار می‌شود.
 سعید دهقانلو افزود: شش عنوان کتاب در بخش‌های کودک، نوجوان و بزرگسال در موضوع‌های امام رضا (ع)، حضرت معصومه (س)، حضرت احمد بن موسی (ع) در این جشنواره به مخاطبان عرضه می‌شود.
 وی گفت: در بخش کودک کتاب "۱۰ قصه از امام رضا(ع) برای بچه‌ها"، نوشته مژگان شیخی، انتشارات قدیانی و در بخش نوجوان کتاب "ماه غریب منم"، نوشته مجید ملا‌محمدی، انتشارات به نشر آستان قدس رضوی معرفی شده است. 
 دهقانلو یادآور شد: در این دوره از مسابقه کتابخوانی با توجه به شخصیت معنوی حضرت معصومه (س) و احمد بن موسی (ع) برای بخش جوان و بزرگسال علاوه بر کتاب با موضوع امام رضا (ع)، کتاب با موضوع زیر انتخاب شده است که به شرح ذیل است:
  «زندگی به سبک خورشید»، نوشته مهدی غلامعلی؛  انتشارت جمال؛ «مهارت‌های زندگی در سیره رضوی»، نوشته محمدرضا شرفی؛  انتشارت موسسه خدمات مشاوره‌ای و پژوهش‌های اجتماعی؛ «بانوی ملکوت»، نوشته علی کرمی‌جهرمی؛ انتشارات بوستان کتاب و کتاب «چلچراغ» نوشته جلیل عرفان‌منش؛ انتشارت دفتر پژوهش‌های آستان قدس رضوی.
 وی گفت: در این دوره نیز همچون دوره گذشته امکان مشارکت خانوادگی در مسابقه کتابخوانی وجود دارد و علاقه‌مندان علاوه بر اینکه  به صورت انفرادی در مسابقه شرکت می‌کنند، این امکان را دارند که با ارسال پاسخ در قالب پاسخنامه‌های خانوادگی برگزیده جشنواره شوند.
 برای دریافت فایل الکترونیک کتاب‌های مسابقه لازم است از  تاریخ 19 فروردین‌ماه به پورتال اداره کل کتابخانه‌های عمومی سمنان مراجعه شود و همچنین تهیه کتاب‌های مسابقه نیز از همین تاریخ  در کتابخانه های سراسر کشور امکان پذیر است.
 آخرین مهلت شرکت در این مسابقه اول تیرماه 1396 است و علاقه‌مندان می‌توانند پاسخنامه را به نزدیک‌ترین کتابخانه عمومی تحویل دهند یا به آدرس دبیرخانه جشنواره به نشانی تهران، خیابان بلوار کشاورز، تقاطع فلسطین، خیابان شهید کبکانیان، خیابان طباطبایی‌رفیعی، نبش کوچه نوری(کامبیز)، پلاک 18،اداره‌کل فرهنگی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور ارسال کنند.
  آیین اختتامیه این جشنواره و معرفی برگزیدگان نیز همزمان با دهه کرامت برگزار می شود.